Trabzonspor’a 400 bin euro! Wydad Casablanca’dan Montasser Lahtimi kararı

Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor’da sezon başında takımdan ayrılan Montasser Lahtimi ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandığı öne sürüldü. 22 yaşındaki oyuncunun performansı sonrası Fas temsilcisinin önemli bir karar verdiği iddia edildi.

Sabah’ın haberine göre; Wydad Casablanca’da şu ana kadar düzenli olarak şans bulan Montasser Lahtimi’nin satın alma opsiyonu maddesinin zorunlu hale gelmesi için geri sayıma geçildi. Sözleşmesindeki madde gereği maçların yüzde 75’inde oynaması halinde opsiyonu otomatik olarak devreye girecek 22 yaşındaki sağ kanat oyuncusunun bonservisinin alınacağı kaydedildi.

Montasser Lahtimi, Wydad Casablanca’nın bu sezon oynadığı 30 maçın 26’sında forma şansı buldu. 22 yaşındaki sağ kanat bu maçlarda 5 asist üretme başarısı gösterdi.

Trabzonspor’un 100 bin euro kiralama bedeli kazandığı Montasser Lahtimi’nin sözleşmesindeki satın alma opsiyonunun 400 bin euro olduğu öğrenildi. Yıldız futbolcunun Wydad Casablanca’ya transferi sonrası üçüncü bir kulübe transferi halinde elde edilecek kardan Trabzonspor’da 17 pay ödeneceği belirtildi.

FUS Rabat’ta futbola başlayan Montasser Lahtimi, 2022-2023 sezonu başında 600 bin euro bedelle Trabzonspor’a imza attı. Montasser Lahtimi’nin bordo-mavililerle olan sözleşmesi 30 Haziran 2025’te sona erecek. Yıldız oyuncunun güncel piyasa değeri 650 bin euro.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir