Hürrem Elmasçı bu kulisi kıskanacak… AKP magazini

İsrail’in Gazze’deki bir hastaneyi bombalaması sonucu 500 kişinin öldüğü saldırıya tepki göstermek amacıyla İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önünde düzenlenen protestolara katılan Furkan Bölükbaşı’nın paylaşımları sosyal medyayı ikiye böldü.

Yaptığı paylaşımlarla sosyal medya kullanıcıları, Bölükbaşı’nın halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiğini paylaşırken Millî Strateji Araştırma Kurulu yazarı Musa Uçan, X hesabından bir paylaşım yayınladı.

Uçan, paylaşımında Bölükbaşı’nın AKP tarafından sevilmediğini, parti üyelerinin bu konuyla ilgili uyarıldığını yazdı.

“FETÖ İLE İLTİSAKI KESİN”

Uçan, paylaşımının devamında ise Bölükbaşı’na etkileşim verilmemesi için partililerin neden uyarıldığını şu sözlerle aktardı:

“Furkan kendi hesabında yazdığı gibi bürokrasi ve hükümetten takdir veya destek gören biri değil. Bilakis buna etkileşim verilmemesi konusunda ikazlar var parti içerisinde. Furkan’a bakış çok net olarak şu; bizden gibi görünerek zarar verici söylem ve eylemlere giriyor, “geçmişte FETÖ ile iltisakı kesin” tâbiri ile tarif ediyorlar. Sakıncalı kimse yani. “

Bir TV kanalının Furkan Bölükbaşı’na program yaptırma teklifine partiden keskin bir dille red geldiğini ifade eden Uçan, olayı “Hatta buna bir TV kanalında program yaptırma durumu gündeme gelince fikrin sahibi pişman edilmiş.” sözleriyle paylaştı.

“FURKAN KADAR SIKINTILI”

Paylaşımının devamında Taha Hüseyin Karagöz’ün de Furkan Bölükbaşı gibi parti içinde istenmediğini dile getiren Uçan şunları yazdı:

“Taha da parti camiasına belli kişiler üzerinden bağ kuran biriymiş. Onla ilgili başka bilgiler de var ama burada yazamam. Furkan kadar sıkıntılı ve istenmeyen biri.”

PARTİLİ VE EVLİ KADINLARA SARKAN ABİ

Uçan, paylaşımının devamında troll Bölükbaşı’nın partili ve evli kadınlara sarkan biri ile iltisaklı olduğunu ve bu kişiyle sosyal medya üzerinden birbirlerine etkileşim vererek destek olduklarını paylaşarak şunları dedi:

“Partili evli kadınlarla uygunsuz münasebeti sebebiyle camiadan sürülen, babasının hatırına kıyıda köşede tutulan bir şahıs varmış bunların “abisi” rolünde. Kendi aralarında etkileşim alışverişi yapan, iflas ettikleri için dışarıdan alamadıkları desteği kendi “enayi havuzlarından” telafi eden zavallılar grubu. Tanımlamayı dinlediğim sözlere göre ben yapıyorum. Örgüt değiller ama olsalardı örgütün “abisi” bu şahıs olurmuş.”

DAILY UMMAH VE DAILY İSLAM’DA FETÖ DETAYI

Uçan, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla dikkat çeken Daily Ummah ve Daily İslam sayfalarının AKP ile iltisaklı olmadıklarını dile getirerek FETÖ iltisaklı olabileceklerini paylaştı:

“Daily Ummah, Daily Islam tarzı İngilizce isimli provokatif siyasal ümmetçi sayfaların bunlarla ilgisi olmadığını da öğrendim. İnce’ye kumpas dosyasında şüpheli olarak bulunan FETÖ iltisaklı bazı hesaplarla aynı elden yönetiliyor olabilirmiş. Bu bir tahmin ama sağlıklı, somut, mantıklı gerekçelerle yapılmış bir yorum. Sayfaların iyi niyetli olmadığını AK Parti sosyal medya ekibi net biliyor ve etkileşim verilmiyor. Bu kadarını söyleyeyim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir