Bankacı Seçil’in Suç Ortağı Eski Patronunu Yaktı! AKP’li İsim 4 Daire Almış!

‘Fatih Terim Fonu’ vaadiyle aralarında Arda Turan ve Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen bankacı Seçil Erzan bu gün ikinci kez hakim karşısına çıktı.

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanıklar Seçil Erzan ve Ali Yörük ile tutuksuz sanıklar Nazlı Can ve Asiye Öztürk katıldı.

Duruşma için adliyeye ilk gelen isim ise duruşmada tanık olarak dinlenecek Semih Kaya oldu.

Nuri Köşdere, Erzan’dan aldığı paralarla Vadi İstanbul’da 2 daire aldı.

AKP’Lİ İSİM ALDIĞI FAZLA PARA İLE 4 DAİRE ALMIŞ

Dinlenen tutuklu sanık Ali Yörük ise ifadesinde, Seçil Erzan’a verilen paraların bankacılık sistemi dışında olduğunu bildiğini ifade ederek, eski patronu Nuri Köşdere’nin bu sistemden çok para kazandığını, Erzan’ın kendisine “Nuri Bey bu işten çok para kazandı. Vadi İstanbul’dan 2 daire aldı. Yine Semilyon’dan 2 daire aldı” dedi. Erzan, bir dönem duygusal ilişki yaşadığı AKP eski Çorlu Meclis üyesi Nuri Köşdere’nin kendisinden fazla para aldığını söylemişti.

Ali Yörük

‘BENİ GÖRÜNCE DOLAR GÖRDÜKLERİNİ SÖYLÜYORLARDI’

Erzan, işinde çok hırslı ve istekli olduğunu anlatan belirterek, bir çok kişiye çok fazla para kazandırdığını söyledi.

Erzan, çevredekiler ‘Seçil’i gördüğümüz zaman gözümüzün önüne dolar geliyor’ diyorlardı” diye konuştu. Erzan, tefeci olarak suçladığı Atilla Baltaş’ın kendisine istemediği halde para getirdiğini kaydetti. Erzan, Baltaş aracılığıyla Ankara’daki bir kişiden aldıkları 250 bin doları bir yıl içinde 650 bin dolar olarak ödediğini söyledi.

ARDA TURAN, EMRE BELÖZOĞLU VE SELÇUK İNAN MAZERET BİLDİRDİ

Duruşmaya “müşteki” sıfatıyla katılması beklenen Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın mahkemeye mazeret dilekçesi gönderdikleri belirtildi. “Tanık” olarak dinlenilmesine karar verilen Nur Erkasap’ın ise “rapor” sunduğu öğrenildi.

Turan, 7.5 milyon dolarla sisteme en çok para kaptıran isim oldu.

ARDA’NIN PARASI DA ÇORLU’YA GİTTİ

Nur Erkasap’ın avukatı Tufan Karataş, Çorlu’da galeride çalışan Ali Yörük’ün, Arda Turan, Emre Çolak ve Bülent Çeviker’den paraları aldıktan sonra doğrudan Çorlu’ya gittiğini kaydetti. Av. Karataş, davanın kilit isminin Ali Yörük olduğunu ifade etti. Dava dosyasına göre, Yörük, Emre Çolak’ın kardeşinden 3.2 milyon dolar, Bülent Çeviker’in eşinden ise 2.2 milyon dolar aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir