İlk başörtülü vali Kübra Güran Yiğitbaşı Mehmetçikle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Esra Albayrakve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altunile birlikte TÜRGEV’in “Vakıf Meclisi”nde de görev yapan ve Afyonkarahisar Valiliğine atanan Kübra Güran Yiğitbaşı, 2022’de “İlk Başörtülü Vali” olarak görevine başladı.

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Yiğitbaşı, İl Jandarma Komutanlığı öğle yemeğinde Mehmetçikle bir araya geldi. O anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Yiğitbaşı paylaşımında, “Onlar, vatandaşımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz görev başında olan kahramanlarımız. Bugün asayiş toplantımız öncesi İl Jandarma Komutanlığımızda mehmetçiğimizle öğle yemeğinde bir araya geldik. Şehrimiz için birlikte mesai harcadığımız teşkilatımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLETİŞİM MEZUNU

İlgili haber için tıklayınız: İlk başörtülü Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın bilinmeyenleri

1979 yılında Ankara’da dünyaya gelen Kübra Güran Yiğitbaşı, Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışmalar yaptı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir