Bakan Soylu vatandaşlara yardım çağrısı yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş’ın merkez Onikişubat ilçesi Kavaklı Mahallesi’nde bulunan  AFAD Kahramanmaraş Lojistik Merkezi’nin deposunda inceleme yaptı. Burada koordinatör Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ile sorumlulardan bilgi aldı. 

Bakan Soylu daha sonra, muhabirlere açıklamalarda bulundu.

Şehirdeki bütün yardımların geldiği toplandığı dağıtıldığı lojistik depoda olduklarını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Burada 400’e yakın arkadaşımız çalışıyor. Herkes seferber. Öncelikle bu çalışmayı yapan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Aynı zaman da ihtiyaçlar durmuyor. Özellikle geçici yaşam merkezlerine geçince elbette ki buradan istiflenen yardımlar depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Ancak ihtiyaçlar var. Aynı zaman da deprem bölgelerine dönüşler başladı. Biz bunu hissediyoruz. Gerek çadır talepleri ve günlük verdiğimiz yemekler sürekli artıyor” diye konuştu.

BAKAN SOYLU DEPREMZEDELERİN İHTİYAÇLARINI AÇIKLADI

İhtiyaçların her geçen gün arttığının altını çizen Soylu, “Burada vatandaşlarımızın seferberlik halinde ilk gün ki gibi devam etmeleri en büyük muradımızdır. En büyük temennimiz, en büyük talebimizdir. Birinci talep altını çizerek söylüyorum kuru gıda kolisidir. İkinci talep hijyen ve kişisel temizlik ürünleridir. Bütün bunlar önümüzdeki sürecin en temel ihtiyacı olarak değerlendirilmektedir. Üçüncü ihtiyaç bahar geldi, yaz geliyor, özellikle evlerini barklarını bırakan vatandaşlarımızın şuanda geçici barınma merkezlerinde yaşayan vatandaşlarımızın veya kiraya çıkacak vatandaşlarımızın, çocukların özellikle bahar ve yazlık kıyafete ihtiyaç var. Rica ediyoruz ikinci el giysiyi vatandaşlarımız buralara göndermesinler. Daha sonraki ihtiyaçlarımız var. Takdir edersiniz ilk günlerde depremzedelerimiz çorba içtiler, bazen öğle yemeklerini öyle gerçekleştirdiler. Ama bizim görevimiz onları çadır ve geçici barınma merkezlerinde mümkün olduğunca standartlarını yükseltmek. Kahvaltı verdiğimiz yerler, veremediğimiz yerler var. Kahvaltılık ürün, çay şeker istiyoruz. Özellikle hayır sahiplerinden vatandaşlarımızdan bu tür destekler istiyoruz. Yine çocukların ve büyüklerin terlik eşofman ihtiyaçları var. Yine bunun yanı sıra ise en önemlisi ise çocuk, kadın ve erkek iç çamaşırı. Burada bu ihtiyaç biraz daha devam edecek gibi. Seferber olan vatandaşlarımızdan taleplerimiz bunlardır” ifadelerini kullandı.

TWITTER’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI YAPTI

Bakan Soylu, Twitter’dan yardımların sürmesi için paylaşım yaptı. Soylu, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımıza çağrımızdır. Deprem bölgesine yardımları ve seferberlik halini devam ettirelim

ACİL İHTİYAÇLAR: Kuru Gıda Kolisi  Hijyen ve temizlik ürünleri Kadın/Erkek/Çocuk iç çamaşırı-yazlık kıyafet Kahvaltılık (sahur) Kadın/Erkek/Çocuk terlik/ayakkabı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir